Selection results

        

Official selection

 

22. INTERFER Zlatna NIKA 2017. Official selection

 

 

TELEVISION REPORTAGE:

 

Adam Santovac, "Život u Oluji", Televizija N1

Alisa Oćuz, "Ovaj i onaj svet", Prva TV

Anastazja Dabrovska, "Steps" ("Koraci"), Filmart, Poljska

Bratislav Ilić, "Neopravdani za učitelja", B92-O2

Danica Mirić, "Vladimir", RTS

Dragoslav Gogić, "Davamand, gospodar persijskog srca", RTS

Havier Ekstremera Rodrigez, "Sunrise" ("Svitanje"), Filmart, Španija

Evgenij Podubnij, "Sirija", Rusija

Jasna Đurović, "Alo Rosooo", Prva TV

Jelena Božović, "Jeka stare pruge", RTS

Laura Pascu, "Ferdinand", Zagreb, Hrvatska

Maria Bernarda Andrade, "My name is Irma" ("Zovem se Irma"), Majami, SAD

Marko Novičić, "Pijaca pomirenja", Prva TV

Milana Majar, "S ruba pameti", RTRS, Republika Srpska

Miljan Vitomirović, "Naši Izraelci", Pink 3, NSmedia

Mirjana Čvorić, "Koliko jagoda toliko audija", B92-O2

Nenad Filipović, "Ni voće nije kao što tamo zri", RTK Kosovo

Predrag Milinković, "Srbija na Dakar reliju", RTS

Predrag Todorović, Slađan Bogdanović, "Ožiljci poplave", TV Centar

Vesko Butrić, "Naod", RTS

 

NEWSPAPER REPORTAGE:

 

Alehandro Ruiz, “Atentat u Barseloni”, Španija

Biljana Ljubisavljević, "Kad nema ljudi i vuk je gost", Medijski istraživački centar

Bojan Ljubenović, "Ima jedna zemlja", Večernje novosti

Ivana Mastilović Jasnić, "Državne starlete - sladak život srpske diplomatije", Blic

Jelena Ćosin, "Dug za struju ubio mi oca a mene će kamate", Večernje novosti

Jelena Petković, "Slova koja nedostaju", Frankfurtske vesti

Jovan Nikitović, "Narod se poskotlučio, pa je i državi zlo", Pobjeda, Crna Gora

Milena Marković, "Kiše i suze", Večernje novosti

Miroslav Stefanović, "Voleli su je i arapski bogataši", Politika

Stevo Lapčević, "Fino uštimani paradoksi", Sremske novine

Vladimir Lojanica, "Kako sam preživeo Jasenovac", Blic

Žarko Janjić, “Poslednje frule Viduše”, Glas Trebinja, Republika Srpska

 

 

RADIO REPORTAGE:

 

Boro Lazukić, "Kolona beznađa", Radio Novi Sad

Irina Samopjan, "Jame", Radio Novi Sad

Marija Grbić, "Sa šatorima pokraj srećnih puteva", Filozofski fakultet Novi Sad

Marija Stanković, "Staro mi dajte", Radio Vranje

Milena Radić, "Ljubav, ah ljubav je to", Radio Beograd 2

Nataša Aćimović, "Dve starice u napuštenom selu Gradi", Radio Beograd 1

Nevena Vrtulek, "Seksualne radnice", Radio Novi Sad

Snežana Bićanin, "500 kvadrata", Radio Beograd 2

 

 

PHOTO REPORTAGE:

 

Aleksandar Jakovljević, "Skriveni svet Vojvodine"

Dejan Milovanović, "Pozdrav glečeru"

Igor Čoko, "Iza rešetaka"

Igor Stevanović, "Nevidljivi u Pragu"

Jekaterina Ciribko, "Planeta Island"

Samira Sarkardej, "Uragan na Devičanskim ostrvima" 

Saša Đorđević, "Život na drvetu"

Tomislav Peternek, "Kad progovori život"

 

 

SOCIALLY RESPONSIBLE REPORTAGE / ACTIVITY:

 

Alex Gregory, "Traži se veslač za Arktik", Velika Britanja

Dejan Nikolić, "Nas je 10%", Yu bi net

Dušan Vojvodić, "Kap", ZA Media

Nemanja Stanković, "Sokaci crnih marama", TV Prva

Nenad Blagojević, "Priče sa dušom"

Nina Jovanović, "Odumiranje", Akademija Umetnosti

Petar Paunović, "Deca sa Aspergerovim sindromom", NOIZZ

Tamara Grujić, "S Tamarom u akciji", Triangl produkcija

 

GALLERY

22. INTERNATIONAL REPORTAGE AND MEDIA FESTIVAL - INTERFER 2017.

 

Belgrade, Serbia
Phone: +38163629317
e-mail: interfertv@gmail.com