TELEVISION REPORTAGE
1. Snježana Brezo, “Dah života”, RTRS, Republika Srpska
2. Andrej Kolencik, “Play” (“Igra”), Slovačka
3. Jovana Džinić, “Beli mantil plave boje”, PRVA TV
4. Jovana Štetin, “Vlasnik (ni)je tu”, TV N1
5. Khushnuda Shukurova, SAD, “Love life” Tajikistan
6. Budimir Ničić, “Novi jezički incident”, Glas Amerike
7. Christo Tomy, “Apart” (“Odvojen”), Indija
8. Dejan Vučenović, “Dajana”, PRVA TV
9. Branko Lazić, “Živa glava i vinkl”, RTRS, Republika Srpska
10. Dragana Sotirovski, “Put nade”, RTS
11. Jadran Boban, “Povratak”, Fade In, Hrvatska
12. N. Bogdanović, M. Fratucan, J. Vukmanović, “A posle Tita”, RTV
13. Jovan Trpevski, “Ohrid“, TV Moris, Makedonija
14. Mirjana Čvorić Golubić, “Mačke su krive“, B92
15. Sara Mia Jokić, “Javna kuća”, Akademija Umetnosti, Beograd
16. Angel Linares, “Hail” (“Grad”), Venecuela
NEWSPAPER REPORTAGE
1. Jelena Petković, “Grafiti Prištine-crtice jedne mladosti“, Frankfurtske vesti
2. Živojin Rakočević, “Dragana između Srbije i Sirije“, Politika
3. Suzana Mihajlović-Jovanović, “Žikini brodovi spasa“, Večernje novosti
4. Žarko Janjić, “Selo u rascepu nestalo”, Ljubinje, Hercegovina
5. Mihailo Medenica, “Ničija zemlja, ničiji ljudi, ničiji vrisak”, Nedeljnik
6. Momčilo Petrović, “Put kojim samo nesrećni idu“, Newsweek
7. Milena Popović, “Ako preživi čuvaj ga, ako umre sahrani ga“, Večernje Novosti
8. Mirko Rudić, “Priča moje majke“, Vreme
9. Nikola Janković, “Da je više džebane, manje bi štete bilo”, Novosti Užice
10. Indira Hadžagić-Duraković, “Nemojte ići, đe ćete?!”, Polimlje
11. Marko Maksimović, “Još jedan krug, molim“, Glasa Podrinja,
12. Bojana Caranović, “Plakala sam ja, plakao je i tata”, Novosti
RADIO REPORTAGE
1. Mirjana Petrušić, “Božiji podstanar u selu Šajkašu”, Radio NS
2. Peđa Čuturilo, “Radio drama”, Deep blue, RTS
3. Boris Šurlan, “Utkani svet”, Akademija Umetnosti Beograd
4. Luka Mijatović, “Širom zatvorenih očiju-samo srcem se dobro vidi“, Radio Beograd
5. Milenko Marković, “Srbi u Kninu“, Radio Beograd
6. Irina Samopjan, “Molovinske neženje”, Radio NS
7. Maja Fićović, “Milica”, Radio Kosovska Mitrovica
8. Ljubenko Zvizdić, “Čovek vuk“, Radio NS
PHOTO REPORTAGE
1. Marko Risović, “Lica migracije“, Kamerades
2. Igor Pavićević, “Migranti”, Nedeljnik
3. Vladimir Živojinović, “Migranti u Beogradu“, Blic
4. Darko Dozet, “Migrantska kriza”, Večernje Novosti
5. Srđan Ilić, “Srebrenica, Potočari“, Tanjug
6. Goran Šljivić, “Tranzicija u Srbiji”, Večernje novosti
7. Goran Kovačević, “Borba sa vodenom stihijom”,
8. Milorad Drča, “Majstori“
SOCIALLY RESPONSIBLE REPORTAGE
1. Sandra Zekić, “Roboti su među nama”, VICE
2. Adam Santovac, “Smeće za energiju”, TV N1
3. Antina Bratić, “Džepni revolucionar-Kako spasiti fabriku”, Fade in, Hrvatska
4. Aleksandar Trajkovski, “Mediji, novinari i radnička prava”, Makedonija
5. Sanja Kljajić, “Šinama Petrograda“, RTV Vojvodine
6. Vladimir Lojanica, “Živimo u bolnici, bolje nam je nego sa majkom”, Blic
7. Petar Videnov i Ivica Ivanov, “Trio Forte”, Dimitrovgrad
8. Jelena Nikić, “Ja se ne predajem”, TV Most, Kosovska Mitrovica
Belgrade, Serbia
Phone: +38163629317
e-mail: interfertv@gmail.com